Ogłoszenia duszpasterskie

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA  NIEDZIELĘ PALMOWĄ  14.04.2019r.

 

 

 

 

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE  NA

 NIEDZIELĘ  MĘKI  PAŃSKIEJ  14.04.2019r.

 1. Ofiary składane za palmy przeznaczone są na druk gazetki parafialnej.
 2. Za tydzień Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, w którą wprowadzi nas Święte Triduum Paschalne. To czas, w którym przeżywamy największe tajemnice naszej wiary. Zechciejmy zagłębić się w Misterium Paschalne przez udział w bogatej liturgii Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku, Wigilii Paschalnej i Zmartwychwstania Pańskiego.
 3. Jutro różaniec za zmarłych o godz. 17.00, w środę nowenna do MB.
 4. W Wielki Czwartek rano udamy się do Katedry by wobec Biskupa odnowić kapłańskie przyrzeczenia i poświęcić święte oleje krzyżma i chorych. Wieczorem Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 na pamiątkę ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy adoracji. Adoracja do godz. 22.00
 5. W Wielki Piątek obowiązuje nas Post, a więc zachowanie wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych (od 14 roku życia) i spożycie tylko trzech posiłków, w tym jeden do syta (od 18 do 60 roku życia). W tym dniu niech towarzyszy nam modlitwa, skupienie i zaduma nad tajemnicą Męki i Śmierci Chrystusa. Nie sprawuje się Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy od godz. 9.00. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Ofiary składane przy adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie i innych miejsc w Ziemi Świętej. Przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu i adoracja. Na zakończenie adoracji o godz. 22.00 zaśpiewamy Gorzkie Żale. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty od godz. 21.00.
 6. Wielka Sobota jest dniem grobowej ciszy, nie sprawuje się Mszy św. Adorować będziemy Jezusa spoczywającego w Grobie od godz. 9.00. Jest to czas jak mówimy w wyznaniu wiary, gdy Jezus zstąpił do piekieł! Choć nie jest nakazany, Kościół zachęca do zachowania świętego postu paschalnego! Święcenie pokarmów od godz. 10.00 do 13.00 co pół godziny.
 7. W sobotę o godz. 20.00 rozpoczynamy świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego uroczystą Wigilią Paschalną, jest to najbardziej uroczysta liturgia w całym roku. Przynosimy świece, by z zapalonymi świecami czuwać i odnowić nasze przyrzeczenia chrzcielne. Rezurekcję odprawimy w niedzielę o godz. 6.00.
 8. Zapraszam i proszę wszystkie stowarzyszenie i ruchu kościelne i społeczne do zaangażowania się w przeżywanie, przygotowanie i uświetnienie Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!!!
 9. Bóg zapłać za złożone dary. Dzięki Waszej ofiarności przygotowano paczki dla 19 rodzin. Bóg zapłać ofiarodawcom i tym wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie paczek i dostarczenie ich. Za dar serca, za wkład pracy Bóg zapłać!
 10. Zachęcam do czytania prasy: w Niedzieli przeczytamy: Temat nru Kościół cierpiący – nie zostawiajcie nas samych, Chrystus też był zesłańcem, Triduum Paschalne – tajemnica trzech dni, w NM działać mimo niepełnosprawności..
 11. Dziękuję za posprzątanie kościoła – Bóg zapłać!
 12. Msze św.

 

PONIEDZIAŁEK Godz.8.00+O szczęśliwą operację i Boże bł. dla Ryszarda Karczewskiego

                                           17.30+Krystyna Królikowska int. po p.

 

WTOREK               Godz.8.00+Józef Wiśniewski 6 r. śm., Eugeniusz Szuflewski i rodzice z obojga str.

                                           17.30+Rafał Majewski int. po p.

 

ŚRODA                   Godz.8.00+Rudolf Walach

                                          17.30+Teresa i Leon Kochańscy i zm. z rodz.

 

CZWARTEK         Godz.18.00+Msza Wieczerzy Pańskiej

 

PIĄTEK                  Godz.18.00+Liturgia Męki Pańskiej

 

 SOBOTA                Godz.20.00+Wigilia Paschalna

                                                    +Zygmunt Rekowski i zm. z rodz.

 

NIEDZIELA            Godz. 6.00+Rezurekcja

10.00+Stanisław Gajecki i rodziców Stefanię i Andrzeja

11.30+Andrzej Stawarz i rodziców Krystynę w 8 r. śm. i Mieczysława Miastkowskich

16.00+Marian Wireński