OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA  NIEDZIELĘ   01.12.2019r.

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

NA I NIEDZIELĘ ADWENTU 01.12. 2019 r.

1. Rozpoczynamy w Kościele nowy rok liturgiczny czasem Okres Adwentu ma podwójny charakter: jest czasem przygotowania do świąt Bożego narodzenia, podczas których czcimy pierwsze przyjście Chrystusa między ludzi; jest także czasem, w którym nasza uwaga skierowana jest na oczekiwanie przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Z tych dwóch powodów okres Adwentu ma być dla nas czasem świętego i radosnego oczekiwania na spotkanie z Bogiem. Wzorem takiego oczekiwania jest dla nas Matka Najświętsza. Sakrament pokuty, uczestnictwo we Mszy świętej roratniej niech będzie wyrazem naśladowania Maryi i przygotowania na spotkanie z Panem. Roraty w tym tygodniu od poniedziałku do piątku o godz. 17.30. Zapraszam dzieci i dorosłych z lampionami i świecami do modlitwy i oczekiwania wraz z Maryją na przyjście Pana.
  2. Jutro różaniec za zmarłych o godz. 17.00, we wtorek wsp. św. Franciszka Ksawerego, spotkanie Męskiej Grupy św. Józefa o godz. 18.30,  w piątek wsp. św. Mikołaja Bp. zapraszam szczególnie dzieci na roraty i spotkanie ze św. Mikołajem, spotkanie wspólnoty Miriam, po wieczornej Mszy św., w sobotę wsp. św. Ambrożego bp. patrona pszczelarzy.
  3. W tym tygodniu dni eucharystyczne pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, w czasie adoracji okazja do spowiedzi. W sobotę odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, spotkanie modlitewne Żywego Różańca o godz. 16.45.
  4. W przyszłą niedzielę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Matka Boża w objawieniach z Montichiari w 1947 r. prosiła o modlitwę 8 grudnia od 12.00 do 13.00 jest to Godzina Łaski, obiecała wiele łask dla duszy i ciała, nawróceń i prosiła o modlitwę za kapłanów, szczególnie za tych żyjących w grzechach i porzucających stan kapłański, po Mszy św. o 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 13.00. Poświecenie medalików dzieci pierwszokomunijnych na Mszy św. o godz. 10.00.
  5. Za tydzień kolekta gospodarcza, którą polecam ofiarności wiernych oraz zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  6. Są już do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas w cenie: ozdobna  duża – 15 PLN oraz zwykłe małe i duże 6,50 PLN i 13PLN oraz opłatki na wigilijny stół.
  7. Jak zwykle w Adwencie zbieramy trwałe produkty żywnościowe na pomoc dla rodzin będących w potrzebie. Proszę o składanie darów w koszu obok obrazu Jezusa Miłosiernego, Bóg zapłać za złożone już dary.
  8. Zapraszam i zachęcam do czytania prasy katolickiej, Zwiastun Różańcowy,  Apostolstwo Chorych, Nasza Arka,  zaś w Niedzieli przeczytamy: bieżące informacje z życia Kościoła Temat numeru – Czekanie ma sens; To Bóg wymyślił Adwent – o sensie i umiejętności czekania na to co ważne i piękne, Luksus cierpliwości, Sposób na małżeński adwent, Depresja – choroba naszych czasów, Puste gniazdo – o opuszczaniu domu przez dorosłe dzieci, .
  9. W piątek po Mszy św. sprzątanie kościoła, bardzo dziękuje osobom włączającym się w tę posługę i zarazem zapraszam osoby chętne do pomocy.
  10. Msze św.

PONIEDZIAŁEK Godz.8.00+Tadeusz Bejgrowicz greg. 28

17.30+Stanisław, zm. z rodz. Sobocińskich oraz  Genowefę Szuszmann

WTOREK              Godz.8.00+Msza św.

17.30+Tadeusz Bejgrowicz greg. 29

ŚRODA                 Godz.8.00+ Msza św.

17.30+Tadeusz Bejgrowicz greg. 30

CZWARTEK         Godz.8.00+Msza św.

17.30+Tadeusz Bejgrowicz int. po p.

PIĄTEK                 Godz.8.00+Zbigniew Mielnik

17.30+Zbigniew Snochowski

SOBOTA               Godz.8.00+Zbigniew Rolicki 25 r. śm.

17.30+Wojciech Brzuskiewicz int. po p.

8.00+Regina, Alfons Kępa zmarłe rodzeństwo z obojga str.

10.00+Leokadia Żółtowska z ok. im. i ur. Jan, Jerzy, Roman i zm. z rodz. Kuzimskich

+O zdrowie i Boże bł. dla Oliwiera

11.30+Jacek Trzciński 7 r. śm.

16.00+Tadeusz Bejgrowicz int. r. Groszewskich