OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA  Niedzielę 14.10.2018r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA  XXVII NZ  14.10 .2018r.

1. Rozpoczęliśmy odchody ku czci naszego Wielkiego Rodaka papieża świętego Jana Pawła II, który jest patronem naszego województwa. Dziś zbiórka do puszek na fundusz papieski Dzieło Nowego Tysiąclecia. We wtorek 16 października zapraszam na prelekcję z okazji odzyskania niepodległości i zarazem dotyczące JPII, Rola Kościoła w odzyskaniu niepodległości i Wkład JP II w ugruntowanie niepodległości, we wtorek różaniec o godz. 17.00 następnie prelekcje i na zakończanie około 18.30 Msza św.,   zaś w liturgiczną uroczystość św. Jana P II  czyli 22 października zapraszam na montaż słowno muzyczny poświęcony naszemu patronowi  na godz. 20.00
  2. Przeżywamy miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Za wspólnotowe odmówienie różańca, również w gronie rodzinnym, można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami. Różaniec w dni powszednie o godz. 17.00 w niedzielę o godz. 15.30. Do modlitwy różańcowej zapraszam wszystkich a w szczególności dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i młodzież przygotowującą się do Bierzmowania.
  3. Jutro wsp. św. Teresy od Jezusa dz. i dra kła, spotkanie Klubu Ludzi Dojrzałych godz. 15.00, różaniec za zmarłych o godz. 17.00, we wtorek wsp. św. Jadwigi Śląskiej, w środę, wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego bpa i męcz. w czwartek święto św. Łukasza Ew. adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek i piątek  od godz.. 16.00. w sobotę wspominać będziemy św. Jana Kantego prb.,
  4. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w przyszłą niedziele.  po Mszy o godz. 16.00.
  5. Zapraszamy rodziny chcące stworzyć Krąg Kościoła Domowego.
  6. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Cezary Kućmierz  stanu wolnego i Milena Urszula Piaścik stanu wolnego zamieszkali na terenie naszej parafii  oraz Jakub Szafran stanu wolnego i Anita Romanowska stanu wolnego zamieszkali na terenie. Ktokolwiek zna kanoniczne przeszkody do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego jest zobowiązany w sumieniu o tym poinformować.
  7. Za tydzień wybory samorządowe przypominam więc o obywatelskim obowiązku o raz jakimi kryteriami powinni się posługiwać dokonując wyborów chrześcijanie – ludzie wierzący: Ewangelią, Dekalog i Nauka Kościoła. Mamy jeden system wartości obejmujący wszystkie dziedziny naszego życia; osobiste, rodzinne i społeczne.
  8. Zachęcam do czytania prasy: w Niedzieli przeczytamy: temat nru; 40 rocznica wyboru Jana Pawła II; Papież, który nie umiera – wywiad ze Stanisławem Kard. Dziwiszem, Pokazywał, że Jezus żyje, w cyklu Europa Christi – Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin oraz Zapomniane przykazanie, w NM zainteresowania i aktywności młodzieży oraz Katolik szuka żony.

PONIEDZIAŁEK Godz.8.00+O powrót do zdrowia dla Katarzyny

17.30+Zbigniew Czerwiński int. po p.

WTOREK              Godz.8.00+Msza św.

17.30+Leszek Pietraszyński, rodzice: Adela i Józef   Płach, Wanda i Wilhelm Pietraszyńscy, i zm. z rodz. z obojga str.

ŚRODA                 Godz.8.00+Msza św.

17.30+Ewa Trzcińska int po p.

CZWARTEK         Godz.8.00+Msza św.

17.30+Krystyna Królikowska w 30 d. po p.

PIĄTEK                 Godz.8.00+Msza św.

17.30+Jadwiga, Teresa i Konstanty Kijak

SOBOTA               Godz.8.00+Wanda Irena Pocierznickie

17.30+Jan Grabowski 27 r. śm. rodzice z obojga str.   Henryk Grabowski i Zofia Lipińska

8.00+Rozalia i Marian Pluta i zm. z rodz. z obojga str.

10.00+Katarzyna Borecka i dziadkowie z obojga str.

11.30+Teresa Andruk 8 r. śm.

16.00+Za rodziców Agnieszkę i Stefana Szatan