OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA  NIEDZIELĘ  01.08.2021r

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA

XVIII NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ  01.08.2021r.

1. Dziś zbiórka do puszek na pomoc powodzianom.
  2. Dziś po południu i jutro przez cały dzień można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli za nawiedzenie kościoła parafialnego pod zwykłymi warunkami.
  3. Jutro różaniec za zmarłych o godz. 17.00, w środę wsp. św. Jana Vianneya prezbitera, Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, w piątek święto Przemienienia Pańskiego.
  4. W tym tygodniu dni eucharystyczne pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. okazja do spowiedzi od godz. 17.00, w sobotę różaniec o godz. 16.45.
  5. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Patryk Piotr

W R Ó B L E W S K I stanu wolnego  z par. św. Józefa w Toruniu i Joanna

K U J A W A stanu wolnego z naszej parafii oraz Karol Jan

N A D S T A W N Y kawaler i Monika B R A N Z E L E W S K A panna, z naszej parafii. Ktokolwiek zna kanoniczne przeszkody do zawarcia małżeństwa jest zobowiązany w sumieniu o tym poinformować.

1. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza, którą polecam ofiarności wiernych.
  2. Zachęcam do czytania prasy katolickiej w Niedzieli przeczytamy: Temat numeru Powstanie Warszawskie; Powstanie zwykłych ludzi, Tak samo jak dla dziadków, Życie w niedoczasie – dużo łatwiej nam jest dać jałmużnę w postaci pieniędzy, żywności czy przedmiotów niż podzielić się własnym czasem.
  3. Przypominam o obowiązujących rygorach sanitarnych; a więc dezynfekcja rąk, noszenie maseczek w pomieszczeniach zamkniętych i limit osób uczestniczących w nabożeństwach obecnie to 75% miejsc siedzących do którego nie zaliczają się osoby zaszczepione dwiema dawkami szczepionki.
  4. Rozpoczęły się wakacje. Zatroszczmy się w czasie wakacyjnym o możliwość uczestniczenia w Mszach św. zwłaszcza dla dzieci uczestniczących w zorganizowanych wyjazdach oraz o stosowny strój na świąteczne zgromadzenie liturgiczne.
  5. Msze św.

PONIEDZIAŁEK Godz.8.00+Msza św.

17.30+Zygmunt, Marianna Sobieraj i zm. z rodz.

WTOREK              Godz.8.00+Msza św.

17.30+W int. członków Róży Misyjnej ŻR

ŚRODA                  Godz.8.00+Msza św.

17.30+Dorota, Marek Lewandowscy i o Boże bł. dla    ich synów

CZWARTEK         Godz.8.00+Msza św.

17.30+Regina Karczewska int. po p.

PIĄTEK                 Godz.8.00+Barbara Paluch int. po p.

17.30+Eleonora Wiktoria Zając 30 d. po p.

SOBOTA               Godz.8.00+Jadwiga Kowalczyk int. rodz. z Krakowa

15.00+Rodzice Maria, Marian i Miczyslaw

17.30+Stanisława (K) Antoni, Kazimierz i Stanisław Grzegorczyk

NIEDZIELA  8.00+Edward 35 r. śm. i Marianna Kowalczyk

10.00+Stanisław Małek

11.30+Oleg Stachowski 4 r. śm.

16.00+Tomasz Worwa int. Bożeny i Jana

Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Opatrzności Bożej