OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA  NIEDZIELĘ PALMOWĄ  14.04.2019r.

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE  NA

NIEDZIELĘ  MĘKI  PAŃSKIEJ  14.04.2019r.

1. Ofiary składane za palmy przeznaczone są na druk gazetki parafialnej.
  2. Za tydzień Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, w którą wprowadzi nas Święte Triduum Paschalne. To czas, w którym przeżywamy największe tajemnice naszej wiary. Zechciejmy zagłębić się w Misterium Paschalne przez udział w bogatej liturgii Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku, Wigilii Paschalnej i Zmartwychwstania Pańskiego.
  3. Jutro różaniec za zmarłych o godz. 17.00, w środę nowenna do MB.
  4. W Wielki Czwartek rano udamy się do Katedry by wobec Biskupa odnowić kapłańskie przyrzeczenia i poświęcić święte oleje krzyżma i chorych. Wieczorem Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 na pamiątkę ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy adoracji. Adoracja do godz. 22.00
  5. W Wielki Piątek obowiązuje nas Post, a więc zachowanie wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych (od 14 roku życia) i spożycie tylko trzech posiłków, w tym jeden do syta (od 18 do 60 roku życia). W tym dniu niech towarzyszy nam modlitwa, skupienie i zaduma nad tajemnicą Męki i Śmierci Chrystusa. Nie sprawuje się Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy od godz. 9.00. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Ofiary składane przy adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie i innych miejsc w Ziemi Świętej. Przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu i adoracja. Na zakończenie adoracji o godz. 22.00 zaśpiewamy Gorzkie Żale. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty od godz. 21.00.
  6. Wielka Sobota jest dniem grobowej ciszy, nie sprawuje się Mszy św. Adorować będziemy Jezusa spoczywającego w Grobie od godz. 9.00. Jest to czas jak mówimy w wyznaniu wiary, gdy Jezus zstąpił do piekieł! Choć nie jest nakazany, Kościół zachęca do zachowania świętego postu paschalnego! Święcenie pokarmów od godz. 10.00 do 13.00 co pół godziny.
  7. W sobotę o godz. 20.00 rozpoczynamy świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego uroczystą Wigilią Paschalną, jest to najbardziej uroczysta liturgia w całym roku. Przynosimy świece, by z zapalonymi świecami czuwać i odnowić nasze przyrzeczenia chrzcielne. Rezurekcję odprawimy w niedzielę o godz. 6.00.
  8. Zapraszam i proszę wszystkie stowarzyszenie i ruchu kościelne i społeczne do zaangażowania się w przeżywanie, przygotowanie i uświetnienie Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!!!
  9. Bóg zapłać za złożone dary. Dzięki Waszej ofiarności przygotowano paczki dla 19 rodzin. Bóg zapłać ofiarodawcom i tym wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie paczek i dostarczenie ich. Za dar serca, za wkład pracy Bóg zapłać!
  10. Zachęcam do czytania prasy: w Niedzieli przeczytamy: Temat nru Kościół cierpiący – nie zostawiajcie nas samych, Chrystus też był zesłańcem, Triduum Paschalne – tajemnica trzech dni, w NM działać mimo niepełnosprawności..
  11. Dziękuję za posprzątanie kościoła – Bóg zapłać!
  12. Msze św.

PONIEDZIAŁEK Godz.8.00+O szczęśliwą operację i Boże bł. dla Ryszarda Karczewskiego

17.30+Krystyna Królikowska int. po p.

WTOREK               Godz.8.00+Józef Wiśniewski 6 r. śm., Eugeniusz Szuflewski i rodzice z obojga str.

17.30+Rafał Majewski int. po p.

ŚRODA                   Godz.8.00+Rudolf Walach

17.30+Teresa i Leon Kochańscy i zm. z rodz.

CZWARTEK         Godz.18.00+Msza Wieczerzy Pańskiej

PIĄTEK                  Godz.18.00+Liturgia Męki Pańskiej

SOBOTA                Godz.20.00+Wigilia Paschalna

+Zygmunt Rekowski i zm. z rodz.

NIEDZIELA            Godz. 6.00+Rezurekcja

10.00+Stanisław Gajecki i rodziców Stefanię i Andrzeja

11.30+Andrzej Stawarz i rodziców Krystynę w 8 r. śm. i Mieczysława Miastkowskich

16.00+Marian Wireński