OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA  NIEDZIELĘ  17.10.2021r

NA XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ  17.10.2021r.

1. Przeżywamy miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej, różaniec w dni powszednie o godz. 17.00 a w niedzielę o 15.30. Za wspólnotowe odmówienie różańca, również w gronie rodziny można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. W poniedziałek święto św. Łukasza Ewangelisty, jak zwykle różaniec za zmarłych o godz. 17.00, w środę wsp. św. Jana Kantego patrona uczelni katolickich, w piątek uroczystość św. Jana Pawła II patrona naszego województwa, w związku z uroczystością nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek i piątek od godz. 16.00.
  4. Spotkanie apostolatu Margaretka (wszystkich grup) w piątek po wieczornej Mszy św.
  5. Kolekta gospodarcza wyniosła 2681 PLN, a zbiórka na FDNT 592PLN. Dziękuję za ofiary składane na kolektę, wpływające na konto parafialne i wszelką pomoc. Bóg zapłać!
  6. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Henryk Ryszard Harasim wdowiec z parafii w Prawdziskach i Zofia Urszula Wariasz z naszej parafii, ktokolwiek zna kanoniczne przeszkody do zawarcia małżeństwa jest zobowiązany w sumieniu o tym poinformować.
  7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, Miłujcie się; w Niedzieli przeczytamy: Materiały o działaniach ewangelizacyjnych świeckich: Przyszłość Kościoła?, Najpierw ewangelizacja i Natchnienie to nie wszystko, Chrystus w centrum modlitwy różańcowej – o różańcu, Ten wybór dal nam wolność – o wyborze Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, Gratulacje dla Maryi – artykuł pani Anny Głos.
  8. Przypominam o obowiązujących rygorach sanitarnych; a więc dezynfekcja rąk, noszenie maseczek w pomieszczeniach zamkniętych i limit osób uczestniczących w nabożeństwach obecnie to 75% miejsc siedzących do którego nie zaliczają się osoby w pełni szczepione.
  9. Msze św.

PONIEDZIAŁEK Godz.8.00+Grzegorz Walaszkowski greg. 18

17.30+Irena Marczak 30 d. po p.

+Leon Nowomiejszki int. po p.

WTOREK              Godz.8.00+Grzegorz Walaszkowski greg. 19

17.30+Mariusz Wojtanowski w r. śm.

ŚRODA                  Godz.8.00+Grzegorz Walaszkowski greg. 20

17.30+Andrzej Michał Rojek

+O Boże bł. dary Ducha św. dla Łukasza z ok. im.

CZWARTEK         Godz.8.00+Grzegorz Walaszkowski greg. 21

17.30+Stanisława Łukiewska int. po p.

PIĄTEK                 Godz.8.00+Grzegorz Walaszkowski greg. 22

17.30+Marceli Sobieraj i zm. z rodz.

+W in. Ks. Proboszcza int. apostolatu Margaretka

SOBOTA               Godz.8.00+Teresa Andruk 11 r. śm.

17.30+Grzegorz Walaszkowski greg. 23

+Za zmarłe członkinie II  Róży  ŻR

NIEDZIELA  8.00+Eleonora Zając int. Dyrekcji i Prac. RUDAKMED

10.00+Katarzyna Borecka i dziadkowie z obojga str.

+O szczęśliwą operacje i dar zdrowia dla Katarzyny Karczewskiej

11.30+Andrzej Rojek int. Chrzestnej