OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA  NIEDZIELĘ  22.03.2020r

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE NA

IV  NIEDZIELĘ  WIELKIEGO  POSTU  22.03.2020 r.

1. Msze święte będą odprawiane wg zwykłego porządku, ograniczenia dotyczą praktycznie niedziel, we Mszy św. może uczestniczyć nie więcej niż 50 osób. Jeśli dotknęła nas jakakolwiek infekcja pozostajemy w domu, osoby starsze, chore opiekujące się chorymi i dziećmi i obawiające się o swoje zdrowie są zwolnione z obowiązku uczestnictwa we Mszy św., mogą włączyć się w liturgię Kościoła poprzez media. Komunię św. przyjmujemy na rękę, warunkiem jest spożycie Eucharystii przy szafarzu. Znak pokoju przekazujemy przez skłon głowy.
  2. Różaniec za zmarłych jutro o godz. 17.00, w środę uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Życia i Dzieła Duchowej Adopcji, rocznica powstania Diecezji Toruńskiej, Nowenna do MB, w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.
  3. Nabożeństwa pasyjne: W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00 a następnie Msza św. w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 15.30. Za udział w nabożeństwach pasyjnych można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej; w Niedzieli przeczytamy:
  5. W duchu miłosierdzia i troski o bliźniego zapraszam do składania trwałych produktów żywnościowych na świąteczną pomoc dla potrzebujących.
  6. Prośba mieszkańców sąsiednich ulic o parkowanie samochodów zgodne z przepisami ruchu drogowego, pozostawiając wolny dojazd do posesji i ewentualnie dla służb ratunkowych.
  7. Msze św.

PONIEDZIAŁEK Godz. 08.00+Msza św.

17.30+Zbigniew Milewski 3 r. śm. i zm. z rodz.

WTOREK              Godz. 8.00+Msza św.

17.30+Bolesław Wójcicki 30 d. po p.

ŚRODA                  Godz. 8.00+Msza św.

17.30+Karolina Walczewska int. po p.

CZWARTEK        Godz. 8.00+Msza św.

17.30+Marlena 25 r. śm., Zdzisław Siekierscy, zm. z rodz. Siekierskich i Romanowskich

PIĄTEK                 Godz. 8.00+Msza św.

17.30+Stanisław Paweł Iżykowski 30 d. po p.

SOBOTA               Godz. 8.00+Maria 4 r. śm. Tadeusz i Jan Wiśniewscy

17.30+Maria Hanna Boszek 30 d. po p.

NIEDZIELA            Godz.  8.00+Maria Boszek int. III R ŻR

10.00+Ludwik, Aniela, Adam, Janina, Jan Marczuk, Sergiusz, Maria  Piskowarscy

11.30+Zlote Gody  Teresa Herbert Nowak

16.00+Dziękczynno-błag Edward Januszewski z ok. ur. i im.