OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA  NIEDZIELĘ  07.04.2024r

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

NA   NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA   7.04.2024 r.

1. Dziś zbiórka do puszek na cele charytatywne, w poniedziałek uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Życia i Dzieła Duchowej Adopcji, różaniec za zmarłych o godz. 17.00, w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek i piątek od godz. 16.00.
  3. Spotkanie wspólnoty Przyjaciół Miłości Miłosiernej w środę po wieczornej Mszy św.
  4. Spotkanie wspólnoty Miriam w czwartek po wieczornej Mszy św.
  5. Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 17.15.
  6. Za tydzień kolekta gospodarcza, którą polecam ofiarności wiernych.
  7. Zapraszam i zachęcam do czytania prasy katolickiej.
  8. Msze św.

PONIEDZIAŁEK Godz.7.00+Emilia Wachulec int. po p.

17.30+Ryszard Piotr Bałazy 30 d. po p.

WTOREK              Godz.7.00+Maria i Bronisław Wdowicz

17.30+Franciszek i Władysława Wódka, Wiesław Bożejewicz int. Ryszarda z rodz.

ŚRODA                 Godz.7.00+Msza św.

17.30+Daniela i Ryszard Cackowscy, Bolesław Ciechorski

CZWARTEK         Godz.7.00+Msza św.

17.30+Kazimiera(K) Bednarska i zm. z rodz. Tylochów

PIĄTEK                 Godz.7.00+Msza św.

17.30+Zofia Szala

SOBOTA               Godz.7.00+Msza św.

17.30+Marian Miler int. Mirosławy Durmowicz

NIEDZIELA  Godz. 8.00+Bogumiła i Edward Trzeciak

10.00+Za zm. z rodz, Kilińskich, Krenskich, Wudarskich, Trzcińskich, Kozłowskich, Macieja, Kazimierza, Stanisława i Danutę

11.30+Dziękczynnobłag. Dionizego i Jadwigi z ok. Złotych Godów i o zdanie Matury dla  Wiktorii

+Za zm. z rodz. Boreckich, Gasztych i Siwińskich

16.00+Elwira 10 r. śm. i rodziców z obojga str.

Cmentarz 2023

Ogłoszenie dotyczące cmentarza w ramach ogłoszeń parafialnych nie docierają do wszystkich zainteresowanych korzystam więc z tej okazji by przypomnieć przepisy cmentarne i informacje dotyczące kosztów utrzymania cmentarza od października ubr..  wywóz śmieci 85 000 PLN woda 2500 PLN, prace ziemne i wycinka drzew 3000PLN. W tym roku miały miejsce dwie podwyżki cen wywozu śmieci.

Miejsce grzebalne ma wymiary 2x1 m, minimalna odległość miedzy grobami to 50 cm. Wszystkie ławki, nasadzania, kostki brukowe, wykraczające poza przepisowe wymiary będą usuwane, jeśli będą przeszkadzać w wykopaniu grobów, układaniu chodników lub osobom opiekującym się sąsiednimi grobami.

Przypominam o uiszczaniu opłat za groby naszych bliskich i rezerwowane miejsca, groby nieopłacone mogą być likwidowane zgodnie z przepisami państwowymi.

Od nowego roku opłata za jedno miejsce grzebalne wynosić będzie 80 PLN na rok, opłata za nowe miejsce( rezerwację lub pochówek) wynosi 1000 PLN plus opłata na 20 lat (1600PLN). Oplaty za grobowce są wyzsze o 50 % (miejsce 1500PLN oplata roczna 120PLN za jedno miejsce.

Ustawienie i wymiana nagrobka oraz wszelkie zmiany w kwaterze grzebalnej wymagają zgody i wiążą się z opłatami wynoszącymi 10% wartości inwestycji.

Proszę o zachowanie podstawowych zasad kultury i nie pozostawianie śmieci przy alejach, pod drzewami czy przy bramach wyjściowych.

Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Opatrzności Bożej

ul. Okólna 178, 87-100 Toruń, tel. (56) 654 72 16,