OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA  NIEDZIELĘ  21.07.2024r

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

NA XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ  21.07.2024 r.

1. Dziś zbiórka do puszek na środki transportu dla polskich misjonarzy.
  2. W poniedziałek święto św. Marii Magdaleny, różaniec za zmarłych o godz. 17.00, we wtorek święto św. Brygidy patronki Europy, w środę wsp. św. Kingi, Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, w czwartek święto św. Jakuba Starszego Ap i św. Krzysztofa, w piątek wsp. św. Joachima i Anny rodziców NMP – dzień modlitw w int. rodziców, dziadków i seniorów.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek i piątek od godz. 16.00.
  4. Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 17.15.
  5. Msza św. w int. rodziców, dziadków, seniorów i osób chorych w piątek o godz. 9.00 wraz z udzieleniem Sakramentu Chorych i błogosławieństwem lourdzkim. Po nabożeństwie agapa w salce parafialnej.
  6. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Marcin K W I A T K O W S K I, kawaler z naszej parafii i Magdalena  S I T K O W S K A, panna z Dobrzynia n/Drwęcą.  Kto zna kanoniczne przeszkody do zawarcia małżeństwa jest zobowiązany w sumieniu o tym poinformować.
  7. Zapraszam i zachęcam do czytania prasy katolickiej: tygodnik Niedziela.
  8. Msze św.

PONIEDZIAŁEK Godz.7.00+Msza św.

17.30+Za Męża Leszka w 10 r. śm. i zm. z rodz. z obojga  str.

WTOREK              Godz.7.00+Ignacy i Rozalia Tyloch, zm. z rodz. Tyloch i Rucińskich

17.30+Aniela Kajdan

ŚRODA                 Godz.7.00+Msza św.

17.30+Dziękcvzynnobłag. Kingi z ok. im.

+Stanisław Ostrowski

CZWARTEK         Godz.7.00+Msza św.

17.30+Edward Zając int. po p.

PIĄTEK                 Godz.7.00+Anna Kilińska-Cakała z ok. im.

17.30+Antoni Franciszek Słotwiński int. po p.

SOBOTA               Godz.7.00+Tomasz Kruziński int. po p.

17.30+Maria, Helena, Jadwiga i Zygmunt Lewandowscy

NIEDZIELA  Godz. 8.00+Anna Kępińska 30 d. po p.

10.00+Dziękczynnobłag. Moniki Gołębiewskiej z ok. ur.

11.30+Adam, Jan i Helena Grobelni

16.00+Paulina Gutorska 1 r. śm.

Cmentarz 2023

Ogłoszenie dotyczące cmentarza w ramach ogłoszeń parafialnych nie docierają do wszystkich zainteresowanych korzystam więc z tej okazji by przypomnieć przepisy cmentarne i informacje dotyczące kosztów utrzymania cmentarza od października ubr..  wywóz śmieci 85 000 PLN woda 2500 PLN, prace ziemne i wycinka drzew 3000PLN. W tym roku miały miejsce dwie podwyżki cen wywozu śmieci.

Miejsce grzebalne ma wymiary 2x1 m, minimalna odległość miedzy grobami to 50 cm. Wszystkie ławki, nasadzania, kostki brukowe, wykraczające poza przepisowe wymiary będą usuwane, jeśli będą przeszkadzać w wykopaniu grobów, układaniu chodników lub osobom opiekującym się sąsiednimi grobami.

Przypominam o uiszczaniu opłat za groby naszych bliskich i rezerwowane miejsca, groby nieopłacone mogą być likwidowane zgodnie z przepisami państwowymi.

Od nowego roku opłata za jedno miejsce grzebalne wynosić będzie 80 PLN na rok, opłata za nowe miejsce( rezerwację lub pochówek) wynosi 1000 PLN plus opłata na 20 lat (1600PLN). Oplaty za grobowce są wyzsze o 50 % (miejsce 1500PLN oplata roczna 120PLN za jedno miejsce.

Ustawienie i wymiana nagrobka oraz wszelkie zmiany w kwaterze grzebalnej wymagają zgody i wiążą się z opłatami wynoszącymi 10% wartości inwestycji.

Proszę o zachowanie podstawowych zasad kultury i nie pozostawianie śmieci przy alejach, pod drzewami czy przy bramach wyjściowych.

Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Opatrzności Bożej

ul. Okólna 178, 87-100 Toruń, tel. (56) 654 72 16,